اجرای «دیاستاسی» در گالری آس - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  • اجرای «دیاستاسی» در گالری آس - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

    به گزارش خبرگزاری مهر، «دیاستاسی» که برگزیده نخستین جشنواره تخصصی در حوزه حرکت و تئاتر فیزیکال با عنوان «حرکت دایره» است پس از اجرا در جشنواره بین المللی تئاتر فجر، ۱۳ بهمن ماه مهمان گالری آس خواهد بود.

    کامیار صالح پور کارگردانی و طراح حرکت «دیاستاسی» درباره این پرفورمنس می گوید: «دیاستاسی» یک نمایش اجرایی- پژوهشی با موضوع خشم ها و ترس های فرو خفته در زندگی روزمره است. از عناصر اصلی تشکیل دهنده این اجرا می توان به استفاده از فرم های حرکتی معاصر، دفرماسیون حرکات روزمره و تبدیل آن به حرکات نمایشی، تبدیل کلمات به آواهایی بی هویت و مونولوگ هایی که از دل زندگی شخصی خود اجراگران بیرون آمده به جملات و کلمات نامفهوم، بازی با ساختار زبان و آشنایی زدایی کارکرد اجتماعی زبان و استفاده از موسیقی الکترونیک و ناهنجار برای تشدید زندگی خشن و ماشینی امروزه نام برد.

    از جمله عوامل اجرایی این پرفورمنس می توان به ویدیو آرت و چیدمان: مینا درویش، ‎اجراگران: نارگل محمدنیا، ‎ترانه یوسفی، احسان یوسفی نسب، ‎آرش جعفری، ‎مینا درویشی، ‎نیلوفر شایانی، ‎یسرا نبی بخش، ‎فهیمه پاکروان، ‎ندا نوتاش، مدیر هماهنگی: ایلیا عابدینی، مشاور روانشناسی: شادی منوچهری، مشاور هنری: بهمن ناصری، صدا و موسیقی: رامین رضا پور اشاره کرد.

    «دیاستاسی» ۱۳ بهمن در گالری آس به مدت یک شب اجرا خواهد شد و علاقه مندان می توانند برای تماشای این پرفورمنس ساعت ۱۸ به نشانی شریعتی، بالاتر از پل رومی، پلاک ۱۸۳۱ مراجعه کنند. حضور در این برنامه رایگان است.

  • برچسب ها: هنر،